دفتر امور اتباع و مهاجرین خارجی
جستجو
جلسه هماهنگی برای برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین از مهمانشهر تا امامزاده یحیی سمنان و همکاری اتباع با موکب حضرت زهرا در سمنان برای پذیرایی از زائرین اربعین حسینی 1398/07/08
جلسه ای با موضوع برنامه های اربعین حسینی سال جاری در شهرستان سمنان به ریاست دکتر سماکوش مدیر کل امور اتباع سمنان و گلستانی مسئول موکب حضرت زهرا در سمنان با حضور برخی هیئت های مذهبی مهاجرین سمنان و ... برگزار شد
جلسه هماهنگی برای برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین از مهمانشهر تا امامزاده یحیی سمنان و همکاری اتباع با موکب حضرت زهرا در سمنان برای پذیرایی از زائرین اربعین حسینی

جلسه هماهنگی برای برگزاری مراسم راهپیمایی جاماندگان اربعین از مهمانشهر تا امامزاده یحیی سمنان و همکاری اتباع با موکب حضرت زهرا در سمنان برای پذیرایی از زائرین اربعین حسینی در سالن جلسات اداره کل اتباع سمنان برگزار شد .

در این جلسه موضوع برنامه های اربعین حسینی سال جاری در شهرستان سمنان به ریاست دکتر سماکوش مدیر کل امور اتباع و مهاجرین خارجی استانداری  سمنان و با حضور  گلستانی مسئول موکب حضرت زهرا در سمنان ،  اشرف مسئول اجرایی ستاد اربعین  اتباع استان وناظری پور سرپرست مهمانشهر مهاجرین سمنان  ، برخی مدیران  هیئت های مذهبی مهاجرین شهرستان سمنان ، مهدیشهر ، درجزین ، شهمیرزاد و مهمانشهر مهاجرین سمنان و برخی فعالان فرهنگی اتباع در روز یکشنبه 7/7/98  برگزار شد.

در این جلسه آقای گلستانی به تشریح اقدامات موکب حضرت زهرا (س) در ورودی شهر سمنان پرداخت و با اذان به اینکه بسیاری از زائرین اربعین حسینی از کشور افغانستان و دیگر کشورهای همسایه بصورت زمینی از استان ما عبور می نمایند این موکب اولین موکب در خاک جمهوری اسلامی ایران از نقطه حرکت شان می باشد لذا خدمات به زائرین حسینی لازم و ضروری است و با توجه به تعداد زیاد زائرین حسینی از کشور افغانستان بسیار زیبنده است ما مشارکت هیئت های مذهبی اتباع افغانستانی را در کنار هموطنان ایرانی برای خدمت رسانی مطلوبتر به زائرین به لحاظ تامین نیروی انسانی و برخی امکانات در صورت تمایل و ضرورت داشته باشیم .

همچنین ایشان تاکید نمودند با عنایت به حرکت زیبای جمعیت عظیم جاماندگان اربعین حسینی از مهمانشهر به امامزاده یحیی سمنان اعلام نمودند ما با موافقت اداره کل اتباع و مسئولین دست اندرکار آمادگی داریم با ایجاد موکب هایی از عزاداران حسینی پیاده  مهمانشهر در روز اربعین حسینی  با صرف آب ، چای ، شربت و... پذیرایی نمائیم .

در ادامه دکتر سماکوش ضمن خیر مقدم به حضار و تشکر از جناب آقای گلستانی اظهار داشت موضوع اربعین اکنون فراتراز مرزها و ملت ها و جغرافیاست اکنون همه باید در کنارهم برای این گردهمایی عظیم شیعیان که هرساله پرشور تر از سال گذشته برگزار می گردد تلاش کنیم و از هیچ کوششی در این راه دریغ نکنیم . ما ضمن تشکر از عزیزان اتباع که در سالهای گذشته با برپایی موکب به ارائه خدمات بسیار ارزنده و فراموش نشدنی به زائرین اربعین حسینی شدند پیشنهاد می دهیـم ان شالله با همفکری و هم اندیشی با یکدیگر بدون هیچ اجباری کسانیکه مایلند و می توانند در این خیر عظیم شرکت نمایند از هیچ اقدامی مضایقه ننمایند و با همت و اخلاص در یاری رسانی به زائرین اربعین حسینی فارغ از ملیت ، نژاد و مذهب همکاری و همیاری داشته باشند .

ضمنا ایشان با وجود معین شدن سمنان بعنوان استان معین برای ارائه خدمات به زائرین اربعین حسینی که از کشورهای همسایه قصد عزیمت به کشور عراق را دارند ، وجود مترجم و روحانی جهت پاسخ به مسائل شرعی و همچنین برگزاری برنامه های فرهنگی در موکب را پیشنهاد دادند .

 

تعداد بازدید: 22
امتیازدهی
میانگین امتیازها:5 تعداد کل امتیازها:1
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0
ارسال نظرات
نام  
آدرس پست الکترونیکی شما    
شماره تلفن
توضیحات  
تغییر کد امنیتی  
کد امنیت  
 
آدرس پستي: سمنان - بلوار بسيج - جنب ساختمان حج و زيارت - ساختمااداره كل امور اتباع  و مهاجرين خارجي   تلفن :  2-33457651-023  نمابر:33457650-023
کلیه حقوق این پایگاه متعلق به دفتر اموراتباع و مهاجرین خارجی استانداری سمنان می باشد.
Powered by DorsaPortal