سرخط خبرها:
پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار سمنان
به مناسبت اربعین حسینی و یوم الله 13 آبان
پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار سمنان به مناسبت اربعین حسینی و یوم الله 13 آبان

پیام مشترک نماینده ولی فقیه در استان و استاندار سمنان به مناسبت اربعین حسینی و یوم الله 13 آبان
 متن پیام بدین شرح است:

بِسمِ رَبِّ الحُسَین اِشفِ صَدرِ الحُسَین بِالظُهورِ الحُجَّه

دلسوختگان و دلدادگان کوی حسین (ع) با زیباترین جلوه های ناب رضایت و عنایت، هروله کنان از راه می رسند تا در نفس نفس زدن های مکرر تاریخ، روایت کنند ذره ذره سوسوهای معصوم را که در شب بی خویشتنی ظلم، درخشش خورشیدِ بر نیزه اش، کور ساخت چشم دنیادوستان و هوس بازان را و بگشایند کتاب جاوید عشق را، که سطر سطرش آهنگ الهام بود و بیداری وُ خروش.

اینان با پایِ خاکی و گِلین آمده اند تا بگویند زیبایی حقیقت را در به گُل نشستن خون ذبح عظیم کربلا و نجوا کنند " الهم اجعل محیای محیا محمد وآل محمد "، پس دعایمان کن ای خون جاری در رگ‌های تاریخ! تا بر تمام کربلاها و عاشوراهای روزگار صبر کنیم و شمشیر از کف نیندازیم و بر یزیدان روزگار سر تسلیم و رضا فرود نیاوریم و آزادگی را با خون خویش، پیروز عالم سازیم. اربعین، بیعت دوباره با عاشوراست.
اربعین روز برائت از سلطه ستم و هنگامه عهد عاشقان شهادت است و چه حُسن اتفاقی ست هم نشینی اربعین امسال با سیزدهمین گلبرگ تاریخِ پر حماسه ی آبانِ ملتی که وارثان خون و روشنیِ آفتابند.
انقلاب اسلامی ملت بزرگ ایران که چهل سال است به روشنگری و هدایت سلاله ی پاک ثارالله هر سال هیمنه ی دروغین یزیدیان زمان را شکسته، امسال درحالی در معرض تهدید اقتصادی جدید از سوی رئیس جمهور آمریکا قرار گرفته است که دنیا با خروج آمریکا از توافق هسته ای، به بی ثباتی و بی تعهدی آمریکا نسبت به موازین حقوق بین المللی بیش از پیش وقوف یافته است.
ملت بزرگ و انقلابی ایران در یوم الله 13 آبان امسال، بار دیگر تمام عالم را به بیداریِ هماره فرا می خواند و حیرت جاودان را میهمان همیشگی تاریخ خواهد ساخت و بذر امید را بر دلهای محرومان خواهد افشاند چرا که: «اراده ی خدا فوق همه­ی اراده هاست ». بی تردید در 13 آبان امسال به حرمت دست‌های گره خورده در تاریخ و گام های افشانده در جاده اربعین روز مبارزه با استکبار جهانی آثار خود را بیش از پیش هویدا خواهد ساخت و همچون خورشید بر نیزه، به روشنگری و هدایت خواهد پرداخت.
دنیا بداند که اگر آمریکا و یزیدیان عالم، کمر به شکست ملت بزرگ ایران بسته اند، فریاد رسواکننده ی انقلاب ما ، نه فقط خاورمیانه را، که تار و پود خلقت زمین را درنوردیده است و تاریخ سربلند نیاکان این ملت، معمار اشک را به آینه کاری رواق چشم ها فرستاده است و ذوق و هنر این مردمان، اقوام وحشی و غارتگرتاریخ را مجبور به زانو زدن در مقابل اوج فرهنگ و تمدنش ساخته است و بی شک امروز نیز تکرار آن حماسه و بالندگی ست و ملحدان و بدخواهان را چاره ای نیست جز زانو زدن در مقابل اراده و تصمیم ملتی که پیشینه اش افتخار است و اتحاد.

اینجانبان با تسلیت فرارسیدن اربعین حسینی و گرامیداشت یوم الله سیزده آبان از تمامی ملت مقاوم و حسینی ایران و بویژه استان دارالمرحمه سمنان می خواهیم با حضور در تجمع بزرگ اربعین و نیز راهپیمایی عظیم یوم الله 13 آبان بار دیگر قدرت و عظمت ملت ایران و روح همبستگی و اتحاد این مردم را بیش از پیش برای آمریکا و هم پیمانانش یادآوری نموده و چونان
« عشق» که با تمام قامت بر فراز « گودال» ایستاد و« دستی» که در ساحل علقمه کاشته شد، بلند و استوار چونان نخل‌های سرافراز، سر برآورده و از حنجره های ماندگار، به وسعت تمامی مظلومیت ، فریاد کشیده و نغمه ی" هیهات من الذله" سردهند.

مگر نه آنکه هرروز، عاشورا و همه خاک، کربلا ست؟ پس بیایید همواره همراه کربلائیان گام برداریم تا حسینی بمانیم.

سید‌ محمد‌ شاهچراغی نماینده ولی فقیه در استان و امام جمعه سمنان

سید شهاب الدین چاوشی استاندار سمنان
تاریخ:
1397/08/10
تعداد بازدید:
30
منبع:
امتیازدهی
میانگین امتیازها:0 تعداد کل امتیازها:0
مشاهده نظرات (تعداد نظرات 0)

ارسال نظرات
نام
 
آدرس پست الکترونیکی شما
   
شماره تلفن
توضیحات
 
تغییر کد امنیتی
کد امنیت
 
Powered by DorsaPortal